• 775 151 624
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licí pěny

Licí pěny se dělí na silikonové a polyuretanové - tvrdé a měkké. Pěny mnohonásobně zvětšují původní objem. Jsou k dispozici v různých hustotách, jsou univerzální a snadno použitelné. Silikonová pěna Soma Foama se používá především na výrobu protetiky a filmových masek.

Tvrdá polyuretanová pěna Foam-iT je zdánlivě podobná pěně stavební, má však jiné vlastnosti. Používá se k výrobě obrobitelných modelových desek, lehkých tuhých modelů a podpěr, výztužných dutých plastových odlitků a dalších konstrukcí i různých konstrukčních aplikací

Měkká polyuretanová pěna FlexFoam-iT se používá např. na výrobu figurin, sedaček, ochrany výrobků, filmových rekvizit apod.

Všechny pěny mají několik stupňů napěnění a dají se probarvit pigmenty Silc-Pig a So-Strong.

Image

Licí pěny

Uretanová pěna nenapěnila dle očekávání. Čím to mohlo být způsobené?

Pružné i tuhé polyuretanové pěny jsou citlivé na nízkou teplotu, nečistoty atd. Pro dobrý výsledek je nutné si důkladně pročíst technický list a dodržovat všechny podmínky pro práci.

Důvody, proč pěny nenapění dle technického listu, mohou být následující:

 • Špatný separační prostředek. Separační prostředky na silikonové bázi zbortí pěnu a neměly by se používat. Správný separátor je Ease Release 2831, který je na bázi vosku.
 • Odlévání do kondenzačního, ne zcela vytvrzeného silikonu. Čerstvě vyrobená forma může způsobit kolaps pěny. Formu dotvrďte před použitím teplem 60°C po dobu 4-8 hod.
 • Před použitím je nezbytné důkladně protřepat nebo promíchat samostatně každou složku. Materiál se usazuje, především složka B.
 • Špatně namíchaný poměr složek. Poměr smíchání obou složek musí být přesný.
 • Nedostatečné promíchání složek A a B. Míchání musí být rychlé, ruční nebo strojové. Je nutné přitom stírat materiál ze stěn a dna nádoby.
 • Správná teplota. Pokud je materiál vystaven teplotě nižší než 15°C, oddělí se složky zejména u části B. Materiál je nutné vystavit delší dobu teplotě 23°C a po otevření nádoby 3 minuty silně protřepat. Počítejte s tím, že se materiál prohřívá několik hodin.
 • Studená forma. Pokud se materiál nalije do studené formy, nenapění podle technického listu. Zahřejte před odléváním formu na 60°C po dobu 1 hodiny.
 • Stáří materiálu. Starý materiál nebude napěňovat dle očekávání. Materiál spotřebujte co nejdříve. Materiál má omezenou trvanlivost.
 • Vyjmutí z formy příliš brzy, nebo zasahování do materiálu při napěnění.
 • Přidání plniv. Do pěn nelze přidávat žádná plniva.
Rotační odlévání dutých odlitků
Rotační odlévání dutých odlitků
Výroba bezpečného meče
Výroba bezpečného meče

Flexfoam-iT Serie


Používá se pro výrobu lehkých pružných dekorací pro film (padající budovy a ...

Foam-iT Serie


Používá se především pro výrobu soch a lehkých pevných dekorací pro divadlo a ...

Soma Foama Serie


Materiál se používá na výrobu silikonových masek a animatronických loutek.

UreCoat


Polyuretanová ochranná vrstva na odlévací pěny.