• 775 151 624
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek

Alien Clay

Array
Cena1331,00 Kč
Cena bez DPH1100,00 Kč
Cena / kg:619,07 Kč
Zvolte požadovanou verzi produktu

Popis

Modelovací hlína nové generace vhodná pro všechny typy zpracování
Zvolte variantu

Popis

Alien Clay je sochařské hmota, kterou lze použít pro různé sochařské a výrobní aplikace. Jedná se o jednu z nejvšestrannějších hlín na trhu, je vhodná pro všechny formy aplikací (modelování, natírání, plnění nebo lití), umožňuje rychlou práci a modelování dokonalých detailů.

Alien Clay je vhodný pro modelování jemných detailních miniatur stejně jako projektů v životní velikosti: filmové speciální efekty pro vytváření monster, rekvizit, vesmírných lodí a dalších modelů, lékařských modelů, cosplay a dalších.

Pro práci s hlínou je možné používat všechny typy nástrojů.

Tradiční dřevěné, kovové a silikonové nástroje jsou ideální pro zapracování jemných detailů a textur do hlíny.

Práce s Alien Clay

Alien Clay není samonosná, takže pro figurativní práci může být nutné postavit armaturu.

Aby byl povrch hlíny rovný, často se používají škrabky. Rozpouštědla jako nafta, čiré minerální oleje a terpentýn jsou drsná rozpouštědla, která lze použít k rychlému změkčení a rozpuštění povrchu Alien Clay. Mohou být také použita rozpouštědla na bázi citrusů, ale mohou způsobit inhibici při formování hlíny do silikonu. 99% isopropylalkohol lze použít k vyhlazení povrchu hlíny, pokud je požadováno méně agresivní působení rozpouštědla. POZNÁMKA: Když se na povrch Alien Clay použije isopropylmyristát, povrch zůstane měkký a nevrátí se ke své původní tvrdosti.

Výroba pasty a kaš

Rozpouštědla, jako je nafta, čiré minerální alkoholy a terpentýn, lze také použít k rozpuštění jílu na zpracovatelnou pastu nebo kaši. Tento tekutý roztok lze poté použít k vytvoření texturovaných efektů, lepení komponentů z hlíny dohromady a potažení povrchů.

Speciální vlastnosti

Šedá barva umožňuje lepší světelné podmínky. Alien Clay je čistě veganský (neobsahuje žádné vedlejší živočišné produkty), neoxiduje ani nekřehne.

Alien Clay neinhibuje silikony, je vhodný pro opakované použití a je hedvábně hladký na míchání.

Alien Clay lze roztavit několikrát, aniž by se změnily vlastnosti hlíny. Možnosti zpracování zahrnují kartáčování, plnění a lití.

Fyzikální vlastnosti

  • Tvrdost: Soft 45A
  • Specifická hmotnost (hustota): 1,15 g/cm
  • Objem: cca 1,87 litrů (2,15 kg)
  • Pracovní teplota do 46°C.
  • Možnosti při tavení na tekutou formu
  • Pec s řízenou teplotou
  • Vědecká / laboratorní trouba
  • Termobox s konvenčním regulátorem teploty
  • Ohřívací trouba pouze na hlínu (nepoužívejte kuchyňskou troubu)

Mikrovlnná trouba se NEDOPORUČUJE z důvodu nerovnoměrného ohřevu a možného připálení hlíny.

Změkčení hlíny

Alien Clay Soft se nejčastěji zahřívá na teplotu 46°C, aby změkl. Když se vrátí na pokojovou teplotu, vrátí se do své původní tuhosti.

Plnění hlíny

Alien Clay lze zahřát až na 57 °C, aby se rozlil po povrchu. Protože tato teplota je již poměrně vysoká a může způsobit popáleniny, pro bezpečné nanesení horké hlíny je zapotřebí kovové hladítko (nebo podobná špachtle). Když je hlína natírána hladítkem, lze ji snadno nanášet i po vertikálním vyztužujícím povrchu s minimálním nebo žádným prohýbáním do tloušťky cca 1,5 cm.

Natírání hlíny

77°C je teplota, při které lze Alien Clay Soft nanášet štětcem. Tato teplota vytváří nižší viskozitu (ředidlo) vhodnou pro prvotní nátěr tvarovek nebo jiných povrchů, které lze nanášet štětcem. Pro ověření vhodnosti se vždy doporučuje provést malý test na povrchu.

Zkapalňování hlíny

Alien Clay Soft lze zkapalnit a odlévat při 100°C. Touto metodou lze vyrobit přesné reprodukce (tzv. odlitky) litím ztekucené hlíny do formy. Když se hlína zahřeje, jednotlivé složky se mohou oddělit. Pravidelné míchání/promíchávání tekuté hlíny během procesu zahřívání a před naléváním zajišťuje celistvost hlíny. Před litím tekuté hlíny se doporučuje zahřát formu (zápor) na 66°C, pro dosažení optimálního designu povrchu.

Image

Klatovská 2/239, Plzeň - Litice, 321 00
Technické poradenství: +420 602 406 435
Objednávky: +420 775 151 624

Platební brána ComGate
Modelovací hmoty
Termoplasty
Levné formy a silikony
Pískovačky
Potisk textilu
© 2023 SILIKONY s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.