• 775 151 624
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Epsilon Pro

Array
Cena1047,86 Kč
Cena bez DPH866,00 Kč
Cena / kg:1612,09 Kč
Zvolte požadovanou verzi produktu
Množství -

Popis

Epsilon® PRO je tixotropní, samo zahušťovací epoxidový nátěr, použitelný na nejrůznější povrchy.

Epsilon PRO je tixotropní, epoxidový nátěr, použitelný na různé povrchy, především polystyrén.
Ve srovnání s materiálem Epsilon nabízí Epsilon PRO delší dobu zpracování.
Po vytvrzení se stává velmi odolným proti nárazům.
Mísící poměr pro Epsilon PRO je 2A: 1B objemově (100A: 44B hmotnostně). V tenkých vrstvách lze nanášet i na svislé povrchy.
Doba zpracování je 22 minut, další nátěr je možné aplikovat za 3 hodiny. Konečný výrobek vytvrzuje za 16 hodin při pokojové teplotě 23°C. Vytvrzení lze mírně urychlit teplem.
Epsilon PRO je čirý a lze jej probarvit pomocí pigmentů SO-Strong, Ignite nebo UVO. Má lesklý povrch a lze jej dále povrchově upravovat broušením.

Použití: Epsilon PRO je vhodný pro použití jako ochranný nátěr odolný proti nárazu pro EPS nebo polyuretanovou pěnu. Může být použit také na omítku, beton, dřevo a tkaniny. Tento výrobek není citlivý na vlhkost / vlhkost a neobsahuje žádné VOC.

Hlavní výhody
 • odolnost proti nárazu
 • zpevnění polystyrenu
 • vytvrzuje při pokojové teplotě
Parametry
 • Míchací poměr: 2A:1B objemově
  100A:44B váhově
 • Měrná hmotnost: 1,11 g / cm3
 • Specifický objem: 25,0 cu. in. / lb.
 • Zpracování: 22 minut
 • Zatvrdnutí: 3 hodiny
 • Doba vytvrzení: 16 hodin
 • Barva: jantarová
 • Tvrdost Shore: 65 D
 • Viskozita: 4000 cps

Instrukce

Příprava - Vyvarujte se vdechnutí výparů, při práci používejte respirátor. Pracujte v dobře větraném prostoru. Používejte ochranné brýle, dlouhé rukávy a gumové rukavice, které minimalizují kontakt s pokožkou. Tento materiál je exotermický (vytváří teplo). Nesměšujte součásti ve skleněných nebo pěnových nádobách. Nenechávejte reakci bez dozoru. Materiály je třeba skladovat a používat v prostředí s teplotou v místnosti (73 ° F / 23 ° C). Zvýšená teplota sníží životnost materiálu. Epoxidová pryskyřice Epsilon® PRO složka A a tužidlo –složka B musí být řádně odměřeny v doporučeném poměru a důkladně promíchány, aby se dosáhlo plného a pevného vytvrzení. Vždy doporučujeme zkoušku materiálu ve vašich podmínkách.

Použití separátoru - Pro separaci epoxidů z neporézních povrchů, jako je pryskyřice, kovy, sklo apod., Použijte Ease Release® 200 nebo 205.

Měření a dávkování - pro správné vytvrzení materiálu a pro zaručení fyzikálních vlastností je zapotřebí přesné měření poměru hmotnosti. Správné poměry složek A a B dávkujte do čistých plastových, kovových nebo voskových papírových obalů.

Míchání - Nepoužívejte pěnové nebo skleněné mísící nádoby. Míchejte složky A a B důkladně a energicky po dobu alespoň 3 minut pomocí směšovací tyčinky s hranatými hranami. Pokud používáte vrtačku, postupujte ručním mícháním podle pokynů výše, abyste zajistili důkladné promíchání.

Prodloužení pracovního času – smíchaný materiál v hluboké nádobě reaguje rychleji. V mělké nádobě se doba zpracování mírně prodlouží.

Barvení - Epsilon® PRO lze barvit pigmenty SO Strong® nebo UVO® Předem promíchejte barvu se složkou A ,důkladně promíchejte a přidejte složku B.

Zahusťování Epsilon® PRO - přidání Ure-fil® 9 (křemičitý oxid křemičitý) do Epsilonu vytváří krémovou, snadno roztíratelnou hladkou pastu, která je ideální pro plnění švů, povrchů. Přidáním Ure-fil® 11 (plnivo s krátkým vláknem) vznikne mírně hustější pasta pro lepší vertikální držení povrchu. Doporučujeme: začněte s poměrem mixu 2 dílů A a až 2 dílů plniva do 1 dílu složky B. Množství plniva lze zvýšit nebo snížit na základě požadavků na aplikaci.

Aplikujte v tenkých vrstvách - pro hladký a rovnoměrný nátěr se doporučují dvě tenké vrstvy přípravku Epsilon® PRO. Pomocí čisticího kartáčku nebo válečku nanášejte první tenkou vrstvu na povrch a nechte epoxid částečně vytvrdnout až do "lepkavé tvrdosti". Poté aplikujte další tenkou vrstvu. Nepoužívejte epoxidové nátěry o tloušťce větší než 1/8 "(0,32 cm) na jednu vrstvu, protože by mohlo dojít k prohnutí a následnému vzniku nerovnoměrně vytvrzeného nátěru.

Lakování - Epsilon® PRO lze natírat akrylovými smaltovými barvami. Před uvedením do provozu nechte barvu úplně zaschnout. Nejlepších výsledků dosáhnete tím, ž materiál před lakováním jemně opískujete.

Odstranění epoxidové pryže – Nevytvrzený materiál : Vyškrábejte co nejvíce materiálu z povrchu pomocí škrabky. Zbytky vyčistěte pomocí přípravků na bázi acetonu nebo alkoholu.

Více informací o materiálu naleznete na následujících odkazech

Pokud kombinujete naše materiály s materiály jiných výrobců, proveďte předem zkoušku na malém vzorku.
Tekuté složky před použitím důkladně promíchejte.
Pokud jste s materiálem ještě nepracovali, proveďte si malý test.

Image

Klatovská 2/239, Plzeň - Litice, 321 00
Technické poradenství: +420 602 406 435
Objednávky: +420 775 151 624

Platební brána ComGate
Modelovací hmoty
Termoplasty
Levné formy a silikony
Pískovačky
Potisk textilu
© 2023 SILIKONY s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.