• 775 151 624
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
V době letních měsíců pobočka v Plzni otevřena 8-14 hod.

Kde a čím pravidelně skenujeme?

Pravidelně skenujeme v Praze, Špitálská 885/2a, každý čtvrtek od 13:00 do 18:00. Doporučujeme dopředu zavolat, v případě nejistoty se zeptat na předmět, který chcete skenovat a objednat se na konkrétní čas. Můžete dorazit i úplně bez objednání, objednaní mají v takovém případě ale vždy přednost a nemusí se na Vás dostat řada.

Pro 3D skenování používáme profesionální zařízení Shinning 3D Einscan H2. Následná retuše je prováděna v software Geomagic Wrap. Skener je vhodný jak pro skenování předmětů z každodenního života tak i pro skenování lidí, více v odstavcích níže.

Jak to funguje?

Celý proces od Vašeho příchodu až po odchod obvykle netrvá déle než 40 minut. Po celou dobu jste přítomen/přítomna, pokud si to přejete. Předmět nejprve prohlédneme a umístíme na vhodný vyvýšený podstavec, poté se skenuje a na závěr je volitelná základní softwarová retuše Vašeho 3D modelu. Model ve formátu .stl bez textury či .obj s texturou následně nahrajeme na Váš flash disk či jiné úložné zařízení a tím je vše hotovo. V případě potřeby či zájmu o důkladnější retuši model dodáme v digitální podobě v následujících dnech dle domluvy.

Kolik to stojí?

Základní cena procesu je 650 Kč/30 min, kde 30 minut je zároveň nejběžnější doba, kterou u nás strávíte. Konkrétní cena je pak přímo závislá na čase, který skenování a případná retuše zabere. Platba je dočasně možná pouze hotově oproti příjmovému dokladu, následně Vám emailem zašleme daňový doklad. Pokud využijete naši službu důkladné retuše, pak bude tato služba účtována samostatně až poté, co si svůj model a jeho kvalitu zkontrolujete online, např. na privátním odkazu na webu Sketchfab.

Individuální domluva na míru Vašim potřebám i možnostem

Velikost, hmotnost či hodnota předmětu mohou ze své podstaty vyloučit skenování na našich pobočkách. V takovém případě je vhodné provést skenování v prostorách zákazníka, jako je domov, dílna, škola či muzeum. Pokud je toto Váš případ, vždy je možná individuální domluva a skenování v podstatě na jakémkoliv místě v libovolném čase.

Pro velmi malé předměty v rozsahu zhruba 5 mm až 8 cm je vhodné využít špičkový skener Shinning 3D Autoscan Inspec, který ale standardně v Praze není k dispozici. Pro bližší informace ohledně skenování tímto zařízením prosím zavolejte či napište.

Shining 3D EinScan H2

Tímto 3D skenerem naskenujeme velké objekty a díky infračervenému světlu také např. lidskou tvář nebo celou postavu s texturou. Sken je ideální pro uchovávání 3D kulturních památek, umění, design a např. módní návrhářství. Součástí je elektrický zdroj, který umožňuje práci v exteriéru.

 

S tímto skenerem je možné skenovat i v terénu bez připojení na el. zdroj. Cena skenování je dle složitosti tvarů a povrchu objektu. Cena za dopravu a vyčištění skenu se počítá samostatně.

Shining 3D AutoScan Inspec

Automatický stolní 3D skener vyniká vysokou přesností nasnímaných dat u menších a tvarově složitých předloh. Skenování probíhá zcela automaticky pod různými úhly díky 3-osému polohování. Maximální velikost objektů ca. 100 x 100 x 75 mm.

 

Cena skenování je dle složitosti tvarů a povrchu objektu. Cena za příp. vyčištění skenu se počítá samostatně.

HP 3D Structured Light Scanner Pro S3

Automatický stolní 3D skener s otočným programovatelným stolkem umožňuje skenování předmětů do ca. 300 x 300 x 500 mm. Vysoká přesnost nasnímaných dat.

 

Tento skener je umístěn v Plzni. Cena skenování je dle složitosti tvarů a povrchu objektu. Cena za příp. vyčištění skenu se počítá samostatně.

Podrobný ceník 3D skenování

3D skenování pomocí Shinning 3D Einscan H2 1300 Kč/hod
3D skenování pomocí Shinning 3D Autoscan Inspec 1600 Kč/hod
Digitální retuše základní do 500 Kč
Digitální retuše pokročilá 1150 Kč/hod
Doprava při skenování u zákazníka (pouze H2) 9,50 Kč/km
Digitální doručení 100 Kč
Využití matovacích sprejů dle rozsahu
Doplňující služby dle domluvy

 

Podrobný ceník 3D tisku

Trvání 3D tisku, expresní tisk a dodání 600 Kč/hod
Trvání 3D tisku s dodáním do 10 pracovních dnů 150 Kč/hod
Hmotnost výrobku, šedá základní barva 1450 Kč/kg
Hmotnost výrobku, transparentní provedení 1600 Kč/kg
Hmotnost výrobku, základní barva dle přání 1600 Kč/kg
Čištění výrobku do 500 Kč
Předání modelu dle domluvy

 

Množstevní slevy

Veškeré náklady nad 1500 Kč jedné zakázky* sleva 10%
Veškeré náklady nad 4000 Kč jedné zakázky* sleva 20%
Veškeré náklady nad 10000 Kč jedné zakázky* sleva 30%
Dlouhodobá spolupráce individuální ceny

 

* Příklad: Základní cena zakázky byla zkalkulována na 7600 Kč
Sleva nad 4000 Kč => 0,2*(7600-4000) = 720 Kč
Sleva nad 1500 Kč => 0,1*(4000-1500) = 250 Kč
Celková sleva je 970 Kč

Andílek

Malá barevná soška andílka.

Ukázka modelu

Rozhodnout můžete sami

Jaké předměty, typy látek či pokožka jsou pro 3D skenování vhodné a u jakých je naopak nutné počítat s problémy? Nezřídka poskytne odpověď až praxe, avšak existuje několik obecných pravidel a rad, které mohou být při rozhodování velmi užitečné.

1.) Základním parametrem je, aby byl skenovaný předmět alespoň mírně tvarově členěný, nebo aby měl rozličnou texturu (myšleno nepravidelné barvy a vzory). Jedno či druhé umožnuje skeneru, aby se na předmětu dobře orientoval. Pokud nemá ani jedno, je nutno skenovat za pomocí tzv. markerů, což je složitější a časově náročnější, ale možné.

2.) Skener nevidí dobře do otvorů, které jsou výrazně hlubší, než jak jsou široké ani nikam jinam, kam byste neviděli vlastním okem. Komplikované jsou také četné překlady na látce

3.) Problematické je vždy skenování silně lesklých ploch a ploch výrazně průsvitných či průhledných. Úplně nemožné je pak přímé skenování zrcadlových ploch. Tyto plochy lze skenovat pouze po použití tzv. matovacích sprejů, které plochu učiní dočasně neprůhlednou, či matnou. Barva po několika hodinách sama beze stop vysublimuje, práce se spreji ale vždy činí skenování výrazně náročnější.

4.) Při skenování lidí bývá vždy nejnáročnější skenování vlasů, zejména pak divokých účesů nebo oblastní s výrazným ochlupením, např. na hrudi.

Mimo výše uvedená pravidla je dobré myslet na vhodnou velikost předmětu, kde rozumným rozsahem pro zařízení Shhing 3D Einscan H2 může být velikost od cca 8 cm do 1,5 metru největšího rozměru

Příklady

Velmi dobře se skenují veškeré předměty z modelíny, sádrové modely, kamenné neleštěné dekorace, vyřezávané dřevo bez lesklého laku, technické předměty a hračky přiměřených parametrů.

Uspokojivě se skenují např. modernější kusy nábytku či nástěnné plastické dekorace. Dobré výsledky přináší také skenování lidí oblečených v pevnějších kusech oblečení bez velkých a hlubokých přehybů či oblečených v látkách naopak tělu úplně přiléhavých.

Špatně se skenují např. průsvitné látky, moderní nábytkové sestavy se skleněným, lesklým povrchem nebo mnohacípé symetrické lustry. Problematické jsou také velmi tenké plochy typu papíru či listu květiny, pokud má být naskenován z obou stran či např. jakékoliv modely Lego Technic, kde převládají otvory nad plochou a je přítomna vnitřní bohatá struktura.

Velmi špatně lze skenovat divoké účesy, nařasené volnočasové sukně či zrcadlové plochy. Vůbec nelze skenovat zvířecí srst.