Levé ucho Pravé ucho

Vakuové formy pro laminaci (plachetky)

Pro větší série laminace se používají pro urychlení a zjednodušení práce tzv. plachetky. Jejich nevýhodou je ale produkování nebezpečného odpadu a nepřesná a nepříliš voňavá práce.

Igelitové plachetky nahrazuje nový a kvalitnější systém Vac Bag. Hranice, kdy se začíná ekonomicky vyplácet oproti igelitu je přibližně 20 cyklů. Adiční silikon, který se na výrobu plachetky používá se jmenuje EZ-Brush Vac Bag. Nanáší se štětcem, stěrkou, pistolí nebo pomocí směšovacího zařízení. Součástí systému jsou těsnění, hadičky, rozdělovací kanálky, vpusti, výpusti, elastická tkanina na vyztužení choulostivých míst formy ad.

Formu je možné použít jak na suchý předupravený laminát, který se následně spéká v autoklávu, tak i klasickou mokrou cestu, kdy se vyskládá do formy skelná tkanina a následně se natáhne infuzí do formy pryskyřice. Díky tomuto systému, se přes odkalovací nádobu (Vakuumbehälter) přebytečná pryskyřice odčerpá, takže výsledek je pevný a lehký (použití např. u ultralehkých letadel). Díky silikonové formě povrch laminátu přesně kopíruje tvar modelu.

Pro laminaci dodáváme vosk Sonite Wax a širokou škálu separátorů, např. Ease Release 200 a 205, Universal, One Step ad.

V nabídce máme také epoxidové pryskyřice, které se oproti polyesteru lépe dýchají. Gelcoat se nazývá EpoxAcoat a laminační pryskyřice EpoxAmite.

Chcete-li si vyrobit také model z např. polystyrenu, můžeme doporučit epoxidovou nátěrovou hmotu Epsilon, která polystyren výrazně zpevní a následně můžete nanést např. zahřátou profesionální modelovací hmotu Autostyle Y2. Tu můžete po vychladnutí opracovávat frézou i ručními nástroji. Takto se vyrábí mimo jiné i karosérie aut, motocyklů a loděk.

Plachetky / Laminace

Ease Release 200

Silikonový separátor ve spreji, separuje silikony, polyuretany, epoxidy.

Epsilon

Vyvinut speciálně pro zpevnění polystyrenu. Odolný proti úderům. Čirý, ...

EZ-Brush Vac Bag

Adiční natírací silikon, extrémně elastický a pevný v trhu, ideální pro přesné ...

EZ-Spray Silicone

Stříkací adiční silikon pro výrobu rychlých a přesných forem pro laminaci.

Plasti-Paste II

Materiál pro podpůrnou formu i pro finální výrobek. Pastovitá polyuretanová ...

Další ukázky využití námi nabízených materiálů

Naši dodavatelé

Scroll to top