• 775 151 624
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
CosEbdCIUcWoAA6sSP
Middle-Doll
Cosumarts_channel_77223948_158695658814611_5254156392816399970_n
cos1
cos3
cos2
cos5

Cosclay

Array
Cena653,40 Kč
Cena bez DPH540,00 Kč
Cena / kg:1442,38 Kč
Zvolte požadovanou verzi produktu
Váha
453 g

Popis

Speciální hybridní plast / pryžová polymerová hmota, která zůstává pružná i po vytvrzení.

COSCLAY® je speciální hybridní plast / pryžová polymerová hmota, která zůstává pružná i po vytvrzení. Na rozdíl od jiných polymerních hmot nabízí COSCLAY® trvalou, stálou kvalitu.

Je vhodná pro celou řadu aplikací. To zahrnuje stop-motion postavy, pohyblivé postavy a mnoho dalšího! Díky svým jedinečným vlastnostem dokáže COSCLAY® dlouhodobě odolávat opakovanému namáhání. Je téměř nenahraditelný při přepravě uměleckých děl z jednoho místa na druhé, zejména při přepravě na velké vzdálenosti. COSCLAY® je nerozbitný a odolný proti poškození.

Zpracování:
Cosclay je možné opakovaně používat, dokud nedojde k upečení v troubě. Modelovat lze libovolně silné části. Čím tenčí, tím bude výsledný výrobek pružnější. Co se týká broušení nebo leštění, je to možné, ale poměrně pracné. Proto doporučujeme ke snížení odporu povrchu použít techniku mokrého broušení. Vyžaduje to určité úsilí, ale Cosclay lze leštit a brousit pomocí motorových nástrojů Dremel a řezat pomocí různých přesných ručních nástrojů.

Pokud si chceme urychlit práci, je možné Cosclay rozdrtit v mixéru, zahřátím vznikne pastovitá hmota, kterou lze dále tvarovat např. pomocí mlýnku na těstoviny, válečku atp.

Vytvrzení:
Je důležité vytvrzovat při 135 ° C po dobu alespoň 30 minut na 6 mm materiálu. Pokud je Cosclay vytvrzován při příliš nízké teplotě, nebude dostatečně vytvrzen a při ohýbání se zlomí. Protože Cosclay je velmi citlivý na teplotu, nedoporučujeme malé stolní topinkovače nebo velmi levné trouby, které nejsou schopny zajistit rovnoměrné zahřívání. I když mohou být dostačující pro jiné typy hmot, pro Cosclay nejsou vhodné. Nejlepší troubou, která poskytuje rovnoměrné vytápění, je konvenční domácí trouba, elektrická nebo plynová, doplněná o externí teploměr.

Pokud během vytvrzování vzniká pára  signalizuje příliš vysokou teplotu zapékání, proto vždy kontrolujte teplotu externím teploměrem. Teplota je pro správné vytvrzení klíčová !!!

Pozor ! Pokud použijete barevné dráty nebo podobné barvené materiály, barva může během zapékání sublimovat do hmoty a znehodnotí celý výsledek.

Pokud materiál při vypalování praská, důvodem může být příliš silná vrstva a příliš vysoká teplota. Pokud se Cosclay přehřeje, vytváří páru, která se snaží uniknout. Nejjednodušší způsob, jak pára uvolnit, je umožnit rychlý únik páry z ještě nevytvrzené hlíny vytvořením otvoru nebo únikového kanálku.

Druhý důvod prasklin po upečení je způsoben tím, že materiál jednou nedopečete, upravíte a znovu upečete. Když to uděláte, generujete napětí v materiálu. Cosclay má paměť, pokud se k znovu upeče, změkne, ohnuté tvary se mírně narovnají a vytvoří nový ohyb, kde se může objevit trhlinka.

Cosclay lze upéct, k upečenému materiálu přidat další části a znovu upéct. Materiál bude dobře držet pohromadě. Pružnost zůstává zachována i po mnohonásobném pečení.

Barvení:
Coslay lze barvit akrylovými nebo pastelovými pigment.

Skladování:
Coslay nepodléhá zkáze, nemá žádná omezení v době skladování, přesto lze doporučit skladovat materiál v uzavřené nádobě v místnostech se stálou teplotou.

Cosclay je 100% netoxický, odpovídá normě ASTM D-4236. Neobsahuje žádné nebezpečné přísady. Produkt není testován na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné složky.

Více informací o materiálu naleznete na následujících odkazech

Pokud kombinujete naše materiály s materiály jiných výrobců, proveďte předem zkoušku na malém vzorku.
Tekuté složky před použitím důkladně promíchejte.
Pokud jste s materiálem ještě nepracovali, proveďte si malý test.

Image

Klatovská 2/239, Plzeň - Litice, 321 00
Technické poradenství: +420 602 406 435
Objednávky: +420 775 151 624

Platební brána ComGate

Naše další weby:

Modelovací hmoty
Pískovačky
Potisk textilu
© 2021 SILIKONY s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.