Levé ucho Pravé ucho

Dnes přinášíme článek převzatý ze stránek našeho zákazník s přezdívkou Tom Perys. Původní článek převzat ze stránek www.tomperys.cz (článek již neexistuje).

Podělím se s vámi o zkušenosti s výrobou speciálních makeup efektů, pro tentokrát v halloweenském stylu a představím i "gumové sklo" Rubber Glass.

K výrobě jizev, tržných ran a podobných útvarů nejprve použijeme modelovací hmotu Super Sculpey CE. Až si vytvoříme hezkou ránu, ohraničíme ji stěnami ze stejné hmoty. Vše následně nastříkáme separátorem Ease Release 200, který usnadní následné vyjmutí. Namícháme si Smooth-Cast 300 v poměru 1:1, dobře promícháme a nalijeme ho na naši ránu. Po ztuhnutí vyjmeme. Bohužel v detailech formy občas Super Sculpey zůstane a tak je nutné ho dostat ven a formu vyčistit.

Jakmile máme formu vyčištěnou můžeme se pustit do odlévání. K tomu použijeme Dragon Skin, silikon který je velmi pevný a elastický. Mícháme velmi pečlivě poměru 1:1. Přidáváme také malé množství pigmentové barvy Silc-Pig v odstínu kůže. Pozor barví opravdu hodně a proto stačí opravdu nepatrná kapička. Po důkladném zamíchání pomalu nalijeme slabým a tenkým proudem do formy. Bude to trochu déle trvat, směs je docela tuhá. Následně špachtlí dobře setřeme a uhladíme zbytky.

Podle typu použitého silikonu odformováváme od 75 minut do 16 hodin. Rána je následně hotová na použití a další efekty. Na ty jsem použil Skin Tite (což je mimochodem i lepidlo na kůži pro tyto silikony) s příměsí pigmentů Silc-Pig. Namíchal jsem různé odstíny krve -tmavší pro dojem hloubky a světlejší pro trochu čerstvější krev. Do jedné z ran jsem navíc přidal i střep. Ten jsem vyrobil z Rubber Glass který se míchá v poměru 3:1 a tuhne také 16 hodin. Výsledkem je neuvěřitelná napodobenina skla, která se dá trhat jako velmi tuhý aspik. Vypadá přitom velmi realisticky, ale je velmi lehké, ohebné a gumové.

Ze stejných materiálů jsem vyrobil i „useknutou“ kopii svého ukazováčku. Jak přibližně taková rána vypadá můžete vidět níže. Je to pouze pro představu, protože byla jen přiložena a ne přilepena a tedy ani domaskována.

[1]
Formu s originálem řezné rány si vymodelujte modelovací hmoty bez obsahu síry (např. Super Sculpey) na plastové destičce.
[2]
Malé množství hmoty vložte na destičku.
[3]
Detail falešné řezné rány vytvořte pomocí dřevěných nástrojů. Vytvarujte ji třeba podle nože.
[4]
Okraje vyřezávané hmoty uhlaďte pomocí vatového tampónu.
[5]
Odřízněte škrabkou kousek modelovací hmoty.
[6]
Tloušťku kousku udělejte přibližně 1 cm.
[7]
Plochý kousek nařežte na proužky.
[8]
Proužky budou použity na konstrukci stěny formy.

Naši dodavatelé

Scroll to top