• 775 151 624
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvoření dýky

Návod na stavbu této dýky byl převzat z internetu viz odkaz níže.

Zde je několik tipů a doufáme, že to pomůže. Jednotlivé obrázky patří podle čísel k uvedeným bodům.

1. Příprava

Nejprve jsem si vybral dýku. Důležité je vybrat takovou dýku, kterou můžete s dostupnými materiály udělat tak, aby vypadala jako skutečná. Rozhodl jsem se pro tuto velmi jednoduchý dýku. Šablona pochází ze hry WoW - World of Warcraft®.

 

Co je potřeba pro výrobu:

  • termoplast Worbla's® Finest Art - Závisí na tom, jak velká by měla dýka být. Použil jsem pro tuto dýku pouze jeden list A4
  • horkovzdušná pistole
  • papír na šablony
  • dobré ostré nůžky
  • pečící papír - pak můžete zahřávat materiál bezpečně a nejste závislý na podkladu
  • kameny na ozdobení dýky drahé kameny
  • štětce různých tlouštek
  • různé akrylové barvy k barvení
  • bezbarvý lak na povrch

2. Přehled

Nakreslete si hrubý náčrt své dýky, a to buď přímo na materiál, jako jsem to udělal já nebo na kus kartonu či papír. Nakreslíte detaily přímo na materiál, takže jste si jisti, že se tam pak vše vejde.

3. Vystřihnout

Vyřízněte skicu z materiálu.
Vyříznutou část položte znovu na materiál a obkreslete ji. Potřebujeme části dvě, protože dýka by byla příliš tenká. Takže pokud jste stříhali dobře, měly by obě strany být přibližně stejné, když je dáte na sebe. Malé rozdíly jsou normální, a není to problém, ten můžete později opravit.

4. Stabilita

Vystřihněte o něco menší tvar dýky z kartonu, který vložte mezi obě vystřižené části z Worbla's® Finest Art. Zvíší se tm pevnost dýky. Deska nesmí být příliš tlustá, jinak bude chybět materiál na slepení na okrajích dýky. Ideální je karton z pizzy.

5. Zahřátí desek horkovzdušnou pistolí

Položte desky na sebenezapomeňte dát karton mezi a zahřívejt horkovzdušnou pistolí, dokud materiál nelepí. Přitiskněte desky k sobě, obvzláště okraje, aby se materiály pevně spojily.

DŮLEŽITÉ: S materiálem manipulujte až po jeho vychladnutí.

6. Rukojeť
Protože jsem chtěl ušetřit materiál, vložil jsem do rukojeti hliníkovou fólii, kterou jsem následně potáhl materálem Worbla's® Finest Art. Tím jsem získal masivnější rukojeť. Protože materiál dobře lepí, nemusíte se bát rozlepení.

7. Detaily

Nyní můžete dolepit detaily dýky. Použil jsem ještě několik kamenů. Ty jsem nemusel extra lepit. Jednoduše jsem nahřál materiál a kameny jsem do něj vtlačil. Strany materiálu jsem ještě nahrnul kolem kamenu.

8. Obarvení
Důležitý je základní nátěr. Přestože je dýka stříbrná, nejprve jsem ji namaloval na černo. Když se následně nanese stříbrná barva, získáme pak pěkny antický vzhled. Na to jsem nanesl čirý lak a je hotovo.

Další odkazy

Image

Klatovská 2/239, Plzeň - Litice, 321 00
Technické poradenství: +420 602 406 435
Objednávky: +420 775 151 624

Platební brána ComGate
Modelovací hmoty
Termoplasty
Levné formy a silikony
Pískovačky
Potisk textilu
© 2023 SILIKONY s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.