Sportovní lezení není příliš rozšířený sport. Díky horolezeckým stěnám, které vznikají čím dál více, se tento sport přibližuje stále více lidem. Je možné si zalézt v zimě nebo když je venku špatné počasí(pokud se jedná o stěnu v interiéru). Jestli patříte mezi horolezce na takovýchto stěnách, možná Vás bude zajímat kde takovéto úchyty vznikají. Pokud zakládáte horolezecký klub nebo si prostě chcete vyrobit úchyty podle svých představ, tak můžete. Není to vůbec problém. Pokud si prohlédnete ostatní články na našich stránkách, tak si stačí vyrobit formu a můžete úchyty sekat jako Baťa cvičky.

Firma Smooth-On je dodavatelem materiálů pro výrobce sportovních a rekreačních zařízení. Příkladem takových výrobků je umělá horolezecká stěna. Úchyty, které jsou připevněny k vertikální lezecké stěně jsou obvykle vyrobeny z materiálu Smooth-Cast 320. Na obarvení se používá obvykle pigment So-Strong.
Kromě barevným odstínů je možno přidat také plnivo Ure-Fil 3 (drcená keramická výplň) do Smooth-Cast 320 ke snížení množství pryskyřice v každém odlitku. To snižuje výrobní náklady, protože plniva jsou levnější než odlévací materiál. Stanovit vhodný poměr je třeba vlastními zkouškami.

Na výrobu forem horolezeckých chytů je možné použít silikon Mold Max.

[1]
Horolezecké úchyty obarvené pigmentem So-Strong pro získání unikátního zabarvení.
[2]
Do Smooth-Cast je možné přidat plnivo Ure-Fil 3 (drcená keramická výplň) na snížení množství pryskyřice v odlitku.
[3]
Odlitky ze Smooth-Cast 320 je možné brousit, vrtat, přišroubovat.
[4]
Trénovací lišty a úchopy.
[5]
Nechcete si to vyzkoušet?
[6]
Pro tvorbu různě obtížných cest si můžete vytvořit různě barevné úchyty.
[7]
Stejné úchyty použité pro stěny v exteriérech.
Další informace naleznete na následujících odkazech

Naši dodavatelé

Scroll to top