Zakonzervování vysušeného sklípkana je velmi jednoduché a snadné. Použijeme materiál Encapso K, který po vytvrzení vypadá jako voda.
Tento dvousložkový silikonový kaučuk se používá velice snadno. Je odolný vůči UV záření a při smíchání složek nevzniká žádné nebezpečné teplo nebo kouř.

Jen tak mimochodem. Sklípkani (Mygalomorphae) jsou členovci řádu pavouků(Araneida). Patří k největším suchozemským bezobratlým živočichům. Jsou to dokonalí lovci, kteří se během 300 miliónů let téměř nezměnili.

Sklípkanům čeledi Theraphosidae (sklípkanovití) se lidově říká tarantule - toto označení je však nesprávné a v ČR by se nemělo používat.

[1]
Připravte si ochranou bariéru z plexiskla se základnou o něco větší než je tarantule. Plexisklo zde slouží k zábraně výtoku materiálu.
[2]
Vložte sklípkana do středu budoucí formy.
[3]
Naměřte si stejné množství složek A a B.
[4]
Smíchejte důkladně obě složky A a B.
[5]
Jelikož by sklípkan v materiálu plaval, tak nalijte do formy zatím jen tolik, aby nohy pavouka byly ponořeny tak z poloviny.
[6]
Nechte materiál tak 1,5 hodiny částečne ztuhnout do gelové konzistence.
[7]
Odměřte a smíchejte druhou dávku materiálu. Pomalu nalijte do nejnižšího bodu formy a zalijte celou tarantuli a cca 1cm nad ní.
[8]
Všechny bubliny na povrchu zmizí. Nechte Encapso K zatvrdnout přes noc.
[9]
Po vytvrzení čirý materiál umožňuje vidět každý aspekt tarantule. Encapso je po vytvrzení elastický. Proto můžeme válcovou bariéru kolem odlitku nechat, aby se lépe držela.
Další informace naleznete na následujících odkazech

Naši dodavatelé

Scroll to top