• 775 151 624
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Konzervace sklípkana do čirého materiálu

Zakonzervování vysušeného sklípkana je velmi jednoduché a snadné. Použijeme materiál Encapso K, který po vytvrzení vypadá jako voda.
Tento dvousložkový silikonový kaučuk se používá velice snadno. Je odolný vůči UV záření a při smíchání složek nevzniká žádné nebezpečné teplo nebo kouř.

Jen tak mimochodem. Sklípkani (Mygalomorphae) jsou členovci řádu pavouků(Araneida). Patří k největším suchozemským bezobratlým živočichům. Jsou to dokonalí lovci, kteří se během 300 miliónů let téměř nezměnili.

Sklípkanům čeledi Theraphosidae (sklípkanovití) se lidově říká tarantule - toto označení je však nesprávné a v ČR by se nemělo používat.

[1]
Připravte si ochranou bariéru z plexiskla se základnou o něco větší než je tarantule. Plexisklo zde slouží k zábraně výtoku materiálu.

[2]
Vložte sklípkana do středu budoucí formy.

[3]
Naměřte si stejné množství složek A a B.

[4]
Smíchejte důkladně obě složky A a B.

[5]
Jelikož by sklípkan v materiálu plaval, tak nalijte do formy zatím jen tolik, aby nohy pavouka byly ponořeny tak z poloviny.

[6]
Nechte materiál tak 1,5 hodiny částečne ztuhnout do gelové konzistence.

[7]
Odměřte a smíchejte druhou dávku materiálu. Pomalu nalijte do nejnižšího bodu formy a zalijte celou tarantuli a cca 1cm nad ní.

[8]
Všechny bubliny na povrchu zmizí. Nechte Encapso K zatvrdnout přes noc.

[9]
Po vytvrzení čirý materiál umožňuje vidět každý aspekt tarantule. Encapso je po vytvrzení elastický. Proto můžeme válcovou bariéru kolem odlitku nechat, aby se lépe držela.

Další odkazy

Image

Klatovská 2/239, Plzeň - Litice, 321 00
Technické poradenství: +420 602 406 435
Objednávky: +420 775 151 624

Platební brána ComGate
Modelovací hmoty
Termoplasty
Levné formy a silikony
Pískovačky
Potisk textilu
© 2023 SILIKONY s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.