Čiré licí materiály

Čiré licí materiály je nutné odlišit podle druhu materiálu, použití a UV stálosti.

Crystal Clear je čirá UV stálá licí polyuretanová pryskyřice. Tvrdost 80 Shore D, nízká viskozita. Formy musí být zhotoveny z kondenzačního silikonu a musí být před litím zbaveny vlhkosti. Výhodou je lití i velmi objemných soch. Dodává se v různých verzích dle doby zpracování a tuhnutí. Čím objemnější je model, tím pomalejší musí být doba tuhnutí. K probarvení slouží pigmenty So-Strong nebo Ignite. Crystal Clear je při zpracování náchylný na vzdušnou vlhkost i vlhkost zalévaných předmětů.

Rubber Glass je čirý UV stálý kondenzační silikon, který byl vyvinutý pro speciální efekty. Po vytvrdnutí se trhá na menší kousky. Lomem světla imituje rozbité sklo a ledovou tříšť. Používá se např. do filmových scén, kde je nutný kontakt skla s tělem nebo do výloh jako led ve kterém je uložená třeba láhev sektu. Dá se probarvit pigmenty Silc-Pig nebo Ignite.

Encapso K je čirý UV stálý kondenzační silikon, který je vhodný k zalévání různých objektů, např. umělých květin. Velmi dobře imituje vodu. Dá se jednoduše dělit na menší části. K probarvení slouží pigmenty Silc-Pig nebo Ignite.

Solaris je čirý adiční silikon, který se používá k zalévání elektroniky a např. solárních článků. Chrání proti vibracím, vlhkosti, ozónu, prachu a chemikáliím.

Clear Flex je čirý UV stálý polyuretanový kaučuk ve tvrdostech 35, 50 a 95 Shore. Jeho předností je nízká viskozita a poměrně vysoká pevnost v trhu. Používá se jak na výrobu modelů, tak i k zalévání různých předmětů. Je hodně houževnatý a lze jej probarvit pigmenty So-Strong nebo Ignite. Při zpracování je Clear Flex choulostivý na vlhkost, takže formu je nutné dobře vysušit.

Smooth Cast 325-327 je čirá licí polyuretanová pryskyřice. Není UV stálá, časem žloutne. Velmi snadno se probarvuje pigmenty So-Strong nebo Ignite. Všechny typy mají tvrdost 72 Shore D, liší se jen dobou zpracování a tuhnutí. Tato polyuretanová pryskyřice se používá ve spojení s práškovým bronzem také pro výrobu imitací bronzových desek.

SMASH! Plastic (cukrové sklo) je UV stálá polyuretanová licí pryskyřice vyrobená pro speciální efekty především do filmů a pro divadla. Je velmi snadno rozbitná, takže při výrobě je nutné postupovat velmi opatrně. Probarvení pigmenty So-Strong nebo Ignite. Používá se pro výrobu výloh a oken, kterými proskakují herci nebo lahví, které se při kontaktu snadno roztříští.

EpoxAcast 690 Clear je UV stálá epoxidová licí pryskyřice s nízkou viskozitou, která se používá nejčastěji pro výrobu různých šperků. Probarvuje se pigmenty So-Strong nebo Ignite.

Tarbender je epoxidová licí UV stálá pryskyřice vhodná pro zalévání objektů např. do desek stolů. Výhodou je, že není náchylná na vlhkost a nemusí se vakuovat. Musí se však lít zhruba po 4 mm vrstvách, bublinek se materiál zbaví krátkým ožehem. Probarvení možné pigmenty So-Strong nebo Ignite.

Čiré licí materiály

Clear Flex

Flexibilní křišťálově čistý, UV stálý, poluretanový kaučuk.

Crystal Clear

Křišťálově čirý, licí, UV stálý polyuretan. Určeno pro použití při výrobě ...

Encapso K

Silikonový kaučuk čirý jako voda používaný speciálně pro zalití věcí do "vody". ...

Rubber Glass

Speciálně vyvinuto pro speciální efekty ve filmech. Imitace skla nebo ledu.

SMASH! Plastic

SMASH! Plastic je vyvinut speciálně pro divadelní a filmové účely. Má vzhled ...

Tarbender

Licí pryskyřice ideální pro zalévání a ovrstvování. Čirý, UV stálý, vysoce ...

Konzervace sklípkana - více informací zde

Materiál Encapso K vypadá po vytvrzení jako voda. Tento dvousložkový silikonový kaučuk se používá velice snadno. Je odolný vůči UV záření a při smíchání složek nevzniká žádné nebezpečné teplo nebo kouř.
Další ukázky využití námi nabízených materiálů

Naši dodávatelia

Scroll to top