Levé ucho Pravé ucho

Monster Clay Soft

Vysoce kvalitní, bezsirnatá modelovací směs na olejové bázi.

Cena s DPH52,02 €
Cena bez DPH43,00 €
Cena / kg:22,92 €
Zvolte požadovanou verzi produktu
t_522_06
8087fc4be830243f2480d65b46794b8d
6858e9cadad734f1bc2efea123510260

Modelovací hmota Monster Clay® je vysoce kvalitní, bezsirnatá modelovací směs na olejové bázi. Všechny varianty Monster Clay jsou zcela bez toxinů a těkavých organických sloučenin.

Hmota je relativně suchá a má nízkou teplotu tání (asi 58 ° C), nelepí se na nástroje nebo prsty. Všechny varianty tvrdosti mají hnědou barvu.

Klíčové vlastnosti:

Nízká hustota: Monster Clay má nižší měrnou hmotnost než srovnatelné modelovací hmoty. Výsledkem je, že každý blok obsahuje zhruba o 25% více materiálu na kg než většina konkurenčních produktů, což z něj činí jednu z nejekonomičtějších modelovacích hmot na trhu.

Vysoká elasticita: Vzhledem k mimořádně vysoké pružnosti Monster Clay lze po ohřevu protáhnout jako karamel a tím usnadnit konstrukci obtížných tvarů.

Hladká konzistence: Monster Clay má hladkou základní konzistenci, a proto může být velmi dobře zpracován. Nízká teplota tání dále usnadňuje zpracování.Pro vyhlazení povrchu použijte 99% alkoholu, rozpouštědla na bázi citrusu (k dispozici od nás) nebo náhražku terpentinu.

Bez síry: Monster Clay je zcela bez síry a může být proto bezpečně používán s adičními silikony.

Pevná konzistence při normální pokojové teplotě: Monster Clay má pevnou konzistenci při normální pokojové teplotě přibližně 23 ° C a pak může být zpracován nástroji. Povrch je odolný vůči poškození při pokojové teplotě.

Žádná polymerace / žádná oxidace: Jedním z hlavních kritérií ve vývoji Monster Clay bylo, aby vlastnosti zpracování zůstávaly trvale konstantní. Monster Clay časem nedegraduje, nezasychá a zachovává si svou originální tvarovatelnost. To se často nevyskytuje u jiných modelovacích sloučenin na bázi oleje.

Snadné zkapalnění: Monster Clay se dá snadno roztavit a nalit do jakékoliv pružné formy (silikon, alginát, PUR pryž atd.). Tento proces lze opakovat neomezeně. Materiál si po ochlazení zachová původní konzistenci. Monster Clay je ideální pomůcka pro sochaře, výtvarníky, výrobce prototypů, modelů atp.

Výhodné balení: Materiál je balený do vaniček ze speciálního materiálu, který umožňuje tavení Monster Claye přímo v obalu (např. v mikovlné troubě)

Monster Clay se dodává ve 3 tvrdostech - Soft, Medium a Hard. Balení je 2,27 kg.

Více informací o materiálu naleznete na následujících odkazech

Pokud kombinujete naše materiály s materiály jiných výrobců, proveďte předem zkoušku na malém vzorku.
Tekuté složky před použitím důkladně promíchejte.
Pokud jste s materiálem ještě nepracovali, proveďte si malý test.

Naši dodávatelia

Scroll to top