Přístroje

Vývěva se používá pro odstranění vzduchových bublinek z namíchaných silikonů, polyuretanů a dalších materiálů. Bublinky vznikají převážně rychlým mícháním. Vývěva je zařízení, které ve vakuové nádobě vytváří potřebný podtlak. Vývěva musí být dostatečně silná aby odsála vzduch i z hustých směsí. Je potřebná především u čirých licích materiálů, např. středně rychlé typy Crystal Clear.
Vakuová nádoba je zařízení, do kterého se vloží nádobka s namíchanou směsí. Ta se nalévá max. do poloviny, protože při odsání vzduchu se bublinky zvětší a materiál napění a mohl by z nádoby vytéci. Dodáváme nádoby o objemu 4,4l a 18l.

  • Menší vakuová nádoba 4,4 litrů má výhodu, že se z ní vzduch rychleji odsaje. Může sloužit ale např. i jako odkalovačka při infuzi pryskyřice (u laminace).
  • Větší vakuová nádoba 18 litrů má větší objem. Je vyrobena z hliníku a má víko ze silného plexiskla, takže je do nádoby dobře vidět.

 

Tlaková nádoba se používá v případech, kdy vyžadujeme naprosto precizní práci. Vloží se do ní forma s nalitým materiálem a natlakuje se. Případné malé bublinky zmenší svůj objem. Je vhodná především pro zalévání brouků, květin či jiných objektů do licího plexiskla Crystal Clear.

Vyplachovací (rotační zařízení) se používají na téměř všechny druhy licích materiálů (nevhodnější je Smooth Cast 65D ROTO nebo polymerační sádra Acrylic One). Vyplachovací stroje se dodávají ve čtyřech velikostech. Výrazně usnadňují práci především u větších sérií.

EZ-Spray pistole je zařízení určené především pro větší plochy. Výhodou je také krátká doba zpracování a tuhnutí k ní dodávaných materiálů. Ty jsou dodávány v dvojitých kartuších se směšovací tryskou. Materiálově jsou zastoupeny všechny oblasti od silikonů až po pěny.

Směšovací pistole pro malé dvojité kartuše se dodává jako ruční (levnější varianta) nebo elektrická pistole na dobíjecí baterii, kde je práce výrazně usnadněná. Používá se na silikony na odlévání těla Body Double Fast, Body Double Standard a velmi měkký a rychlý adiční silikon Ecoflex 5.

Kwikie je stříkací pistole která se natlakuje kompresorem a dále je již nezávislá na kompresoru, takže je mobilní. Velmi jemné rozprášení materiálu. Je vhodná především na separátory.

Přístroje

EZ-Mix míchací system

EZ-mix zařízení je jednoduchý a velmi účinný způsob na smíchání a zpracování ...

EZ-Spray pistole

Stříkací pistole na naše produkty EZ-Spray.

Rotační zařízení

Ekonomické malosériové výroby rotačních odlitků.

Směšovací pistole

Manuální nebo automatické míchání dvou složek.

Tlaková nádoba

Tlaková nádoba se používá v případech, kdy vyžadujeme naprosto precizní práci.

Vakuová nádoba 18 L

Pro odstranění vzduchových bublin a tím zvýšení kvality litých forem nebo ...

Vakuová nádoba 4,4 L

Pro odstranění vzduchových bublin a tím zvýšení kvality litých forem nebo ...

Vývěva

Pro odstranění vzduchových bublin a tím zvýšení kvality litých forem nebo ...

Naši dodavatelé

Scroll to top